Misyon ve Vizyon | Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

Misyon ve Vizyon

İstanbul Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü geniş bir eğitim yelpazesi ve alanında uzman öğretim üyeleri ile öğrencilerine Taksim yerleşkesinde dünya standartlarında bir eğitim kalitesi sunmaktadır. Enstitümüzün temel amacı ve misyonu, öğrencilerimize en yüksek uluslararası mükemmellik seviyelerinde eğitim, öğrenme ve araştırma arayışı yoluyla küresel bir bakış açısı sunmak ve topluma katkıda bulunmaktır.

 17.000'den fazla mezun öğrencisi bulunan Lisansüstü Eğitim Enstitüsünün olağanüstü derecede geniş bir akademik disiplin yelpazesinde öğretme ve araştırma fırsatları da dahil olmak üzere toplam 20 Anabilim dalını kapsayan 45'den fazla bölüm ve 400'den fazla lisansüstü dersi bulunmaktadır. Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü'nde alınacak akademik eğitim,  mezunlarımızın yüksek oranda istihdam edilebilir olmasını sağlamaya yardımcı olmaktadır. Lisansüstü öğrencilerimizin çoğu, akademi de dahil olmak üzere birçok sektördeki kariyerlerin yanı sıra daha ileri eğitim almaya devam etmektedirler. Özellikle doktora ve sanatta yeterlik bölümleri nitelikli akademisyen yetiştirmeye yönelik programlardır. Mezun öğrencilerimiz Türkiye'de ve tüm Dünyada kendi uzmanlık alanlarına uygun öğretim üyesi kadrolarına başvurabilmektedirler.

 Bilginin sınırlarını genişletmek, yaratıcılığı teşvik etmek ve gerçek dünyadaki sorunları çözmek için geniş, derin ve eleştirel düşünmeye hazırlamak ve dünyaya katkıda bulunmak, Üniversitemizin entellektüel gücünü bölgemize ve ülkemize fayda sağlama amacıyla kullanmak için sizleri de Enstitümüze davet ediyoruz. Aramıza hoşgeldiniz...

Prof. Dr. Erkut ALTINDAĞ

Enstitü Müdürü